Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Mur berliński i nie tylko PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 23 stycznia 2017 14:18

20.01.2015r. na portalu Radia "Elka" opublikowany został artykuł dotyczący projektu "Niemiecki ma klasę", realizowanego w naszej szkole przez Panią Anetę Kasprzak. Z pełną treścią artykułu można zapoznać się klikając TUTAJ.

 
„MECHANIK DLA MALUCHA” cd. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 19 stycznia 2017 13:03

Czas  świąteczny wciąż trwa patrząc na zimowy pejzaż za oknem dlatego w ramach bożonarodzeniowego ‘Machanika dla malucha’ z językiem angielskim 13 stycznia odwiedziła Nas klasa 3c ze szkoły podstawowej nr 14. Po raz kolejny na auli szkolnej spędziliśmy aktywnie czas bawiąc się językiem angielskim. Tym razem graliśmy w limbo, bawiliśmy się w sztafetę pt. Xmas Stocking Relay, matching games ze świątecznym słownictwem, rysowaliśmy renifera z zamkniętymi oczami i pakowaliśmy prezenty w konkurencji Wrapping up game. Jednak największą frajdą i zabawą okazało się lepienie bałwana z papieru;-) Jak zwykle zaprzyjaźniliśmy się z naszymi „mechanikowymi maluchami” i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję angielskiego „Mechanika dla malucha.”

Podziękowania  dla Michała Budzika, Jakuba Brodziaka, Marcina Laszczowskiego,  Szymona Koniecznegio, Sebastiana Litwinowicza oraz Macieja Paizert z klasy 2m;-)

 

Ewa Jaworska i Magdalena Tojza

 

Zdjęcia

 
PLANOWANIE - DECYDOWANIE – DZIAŁANIE… PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
wtorek, 17 stycznia 2017 12:41

W listopadzie ubiegłego roku, czyli całkiem niedawno, przekroczyliśmy linię startu a już za kilka dni dotrzemy do mety. I choć nie są to zawody sportowe, uczestnicy projektu „Niemiecki ma klasę” funkcjonują jak profesjonalnie przygotowana drużyna sportowa. Był czas na zaplanowanie działań - określenie taktyki, podjęcia kluczowych decyzji i związanego z nimi ryzyka oraz czas na ciężką pracę w wieloetapowym maratonie. Ale najważniejsze, że wszystko się udało! Dziś jesteśmy na ostatnim, sprinterskim odcinku – dopracowujemy, doszlifowujemy, prowadzimy intensywne prace wykończeniowe zarówno w modernizowanej sali jak i w dokumentacji projektu. W ubiegły piątek uczniowie pomagali przy montażu rolet okiennych i ekranu  projekcyjnego. W sobotę – dzień wolny od zajęć lekcyjnych, uczestnicy projektu wraz z grupą rodziców prowadzili prace wykończeniowe sali 107. W czwartek 26 stycznia planujemy przeciąć symboliczną wstęgę i oficjalnie zakończyć prace modernizacyjne.

Zdjęcia

 
XV Turniej Piłki Halowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 02 stycznia 2017 14:32

XV Turniej Piłki Halowej o Puchar Dyrektora
Zespołu Szkół Politechnicznych

W dniu 21.12.2016 roku na Hali Sportowej przy ulicy Wita Stwosza odbył się XV Powiatowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Politechnicznych. Udział w turnieju wzięły dziesięcioosobowe reprezentacje wszystkich ośmiu szkół ponadgimnazjalnych. Już po raz piętnasty organizatorem była nasza szkoła.

Wyniki:

I miejsce – Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych – Puchar Dyrektora Szkoły

II miejsce – Zespół Szkół Politechnicznych – Puchar Starosty;

III miejsce –Zespół Szkół im. J. Wyżykowskiego

IV miejsce – II Liceum Ogólnokształcących;

V miejsce – I Liceum Ogólnokształcące

VI miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych

VII miejsce – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi;

VIII miejsce – Technikum nr 6

 

Najlepszy Strzelec – Szymon Gil  z  ZSS i B

Najlepszy Zawodnik – Amadeusz Żak   z  ZSP

Najlepszy Bramkarz – Jakub Papuga  z  ZS im. J. Wyżykowskiego

Zdjęcia

Informacja w TVMasere

Poprawiony: poniedziałek, 02 stycznia 2017 14:42
 
Międzyklasowy turniej League of Legends PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 04 stycznia 2017 08:41

Tuż przed przerwą świąteczną zakończył się Pierwszy Międzyklasowy Turniej League of Legends Po zażartych bojach zwyciężyła grupa 2 z klasy 4i w składzie:

 • Kapitan Artur Piekarski nick H2K Madmi
 • Marcin Białowąs nick Dartorias
 • Jakub Taubler nick Cappy27
 • Borys Lorych nick GreckiZeus
 • Erwin Konkel nick ErwinNieMan

Miejsce drugie zajęła drużyna 1i w składzie:

 • Szymon Nowicki "iiiMaszDeda"
 • Michał Pucek "XemaPL"
 • Dominik Orłowski "Narxek"
 • Albert Cisakowski "Kwadracik99"
 • Szymon Żak "Ziros"

Miejsce 3 to klasa 4m z drużyną w składzie:

 • Maciej Kwarta - Popielasty
 • Adrian Kozera - Adrian97k
 • Dominik Kijowski - L3yoo
 • Kamil Kraus - Gruby Kamol
 • Remik Paul - Tajfun2312

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Niestety jest również i "łyżka dziegciu". Całkowicie zawiodła nas firma Rajot, która nie uznała naszego turnieju, ponieważ finał nie odbył się w budynku szkolnym. Próba negocjacji i wytłumaczenie, że przyczyną były względy techniczne (słabość łącza) nie przyniosła rezultatu. Firma pozostała nieprzejednana. Rozumiem, że miłośnicy komputerowych zmagań nie brali udziału w turnieju dla nagrody. O tym, że to entuzjaści dowiodła determinacja w organizowaniu zawodów, było by jednak miło, gdyby firma doceniła nasz organizacyjny wysiłek. Trudno. Pozostała sława uczestników, a trzeba powiedzieć, że w zmaganiach uczestniczyło 13 pięcioosobowych zespołów, czyli spora grupa graczy.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział. Gratulujemy zwycięzcom. Szczegółowe wyniki dostępne na stronie turnieju. Kolejne zawody - już niedługo (bez firmy Rajot).

Poprawiony: środa, 04 stycznia 2017 09:14
 
III edycja angielskiego Mechanika dla malucha PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 22 grudnia 2016 21:01

W ramach spotkań z „mechanikowymi maluchami” z głogowskich przedszkoli i szkół podstawowych po raz kolejny odwiedziła Nas klasa 5a ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Głogowie. Tematem spotkania było oczywiście Boże Narodzenie. Na auli szkolnej spędziliśmy aktywnie czas bawiąc się językiem angielskim w świątecznej atmosferze. Rzucaliśmy „snowballem”, pakowaliśmy prezenty z użyciem jednej ręki, rysowaliśmy renifery z zasłoniętymi oczami, graliśmy w kalambury z użyciem bożonarodzeniowego słownictwa, tańczyliśmy w grze Jack the Frost Freeze w rytmie angielskich piosenek a nawet lepiliśmy ‘papierowego bałwana.’ Na koniec wspólnie z uczniami 2m zaśpiewaliśmy piosenkę „Let’s build a snowman” przy akompaniamencie gitary. Było dużo frajdy i zabawy a nasi zaprzyjaźnieni młodsi przyjaciele opuścili naszą szkołę z uśmiechami dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia angielskiego „Mechanika dla malucha”, które odbędą się już po Nowym Roku.

Podziękowania dla Przemysława Surmy, Emila Zyberskiego, Dominika Szczypeckiego, Michała Budzika, Jakuba Brodziaka i Marcina Laszczowskiego z klasy 2m;-)

Do zobaczenia wkrótce!!!!!!

Ewa Jaworska, Magdalena Tojza

ZDJĘCIA

 
O projekcie w Radiu Elka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 21 grudnia 2016 09:03

Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie pozyskał blisko pół miliona złotych na zagraniczne praktyki i staże swoich uczniów. Młodzież wyjedzie m.in. do fabryki dronów czy zakładu produkującego gry komputerowe. Dyrektor „Mechanika” Paweł Korzeń był gościem czwartkowych Rozmów Elki.

 
Finał Turnieju League of Legends!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 21 grudnia 2016 08:25


W meczu finałowym o pierwsze miejsce i tytuł najlepszej szkolnej drużyny League of Legends spotkają się:

4i/2 vs 1i/1

o miejsce trzecie zagrają drużyny:

1c vs 4m

o miejsce piąte zagrają drużyny:

3c vs 2C

Mecze proszę rozegrać do jutra 22.12.2016r.

Poprawiony: środa, 21 grudnia 2016 08:58
 
Spotkanie Wigilijne w "Mechaniku"!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 20 grudnia 2016 00:00

W dniu wczorajszym na auli szkolnej odbyło się „Spotkanie Wigilijne”, na które zaproszeni byli wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Klasa 1m przygotowała teatrzyk upamiętniający Boże Narodzenie, Julia Goraj i Karolina Janiec uświetniły przedstawienie śpiewając najpiękniejsze kolędy polskie; między innymi: "Cicha Noc"", Dzisiaj w Betlejem", "Lulajże Jezuniu". Występ zakończył się rockową (na gitarze elektrycznej) wersją kolędy „Bóg się rodzi” w wykonaniu Marcina Bajera.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i życzymy Wesołych Świąt!
Pani Agata Szymańska, pani Inez Bryczkowska oraz występujący na scenie uczniowie.

 

Zdjęcia

 

 

Poprawiony: środa, 21 grudnia 2016 10:02
 
Czytanie Sienkiewicza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 21 grudnia 2016 10:56

Rok 2016 był poświęcony Sienkiewiczowi. Wspólnym czytaniem Quo vadis – najbardziej znanej książki  laureata Nagrody Nobla – zamknęliśmy obchody Roku Sienkiewicza. Czytali uczniowie klasy 3m – Emilia i Karol, wspomógł ich dyrektor Paweł Korzeń brawurowym odczytaniem opisu walki Ursusa z germańskim turem: „Amfiteatr oszalał”.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 21 grudnia 2016 11:11
 
XIV międzyszkolny konkurs matematyczny „MATEMATYKA NA WESOŁO” PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Stachowiak   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 18:45

XIV międzyszkolny konkurs przeszedł już do historii. Etap szkolny konkursu odbył się w listopadzie w czterech głogowskich szkołach : Zespole Szkół Politechnicznych, Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych, Zespole Szkół Ekonomicznych i Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego. Wzięło w nim udział 150 uczniów. Z każdej szkoły wyłoniono trzech finalistów, którzy rywalizowali ze sobą 6.12.2016 r. na etapie międzyszkolnym. W tym roku finalistów konkursu gościła ponownie nasza szkoła. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Krystian Wójcicki - uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych, drugie miejsce zajęła Marta Poroszewska  - uczennica Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych, a trzecie - Marcel Olczak – uczeń Zespołu Szkół Politechnicznych. Tuż za podium uplasowali się pozostali nasi reprezentanci Gosia Burkiewicz i Dawid Chłodnicki.

Gratulacje!

Następne spotkanie entuzjastów zagadek logicznych i matematycznych odbędzie się za rok!

Zdjęcia

Poprawiony: poniedziałek, 19 grudnia 2016 19:22
 
Reprezentacja Szkoły wyłoniona! PDF Drukuj Email
Wpisany przez J. Adamczyk   
poniedziałek, 19 grudnia 2016 18:40

Pod koniec listopada i na początku grudnia odbyły się rozgrywki w ramach Wewnątrzszkolnego Turniej Tenisa Stołowego organizowanego przez p. Jana Grozika. Turniej miał za zadanie wyłonić trójkę najlepszych zawodników w szkole, którzy reprezentować będą naszą Szkołę w Mistrzostwach Głogowa i Powiatu Głogowskiego szkół ponadgimnazjalnych. W rozgrywkach eliminacyjnych wzięło udział 29 uczniów, którzy rywalizowali w 4 grupach. Do ścisłego finału weszła ścisła ósemka. Po zaciętej walce kolejne lokaty zajęli:

 

 • I miejsce J. Wywiał kl. 4m
 • II miejsce M. Kozłowski kl. 4m
 • III miejsce B. Frańczak kl. 3a

 

Zwycięska trójka już od następnego tygodnia zaczyna treningi na nowym stole treningowym, który został zakupiony przez naszą Szkołę. Życzymy naszej drużynie powodzenia w dalszych rozgrywkach i trzymamy kciuki  11 stycznia 2017 r. gdzie walczyć będzie o tytuł Mistrza Głogowa
i Powiatu Głogowskiego.

 
WYRÓŻNIENIE DLA ZESPOŁU PROJEKTOWEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
środa, 14 grudnia 2016 09:06

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie na plakat zespołu w ramach projektu „Niemiecki ma klasę” nasza praca została doceniona przez jury Goethe-Institut w Warszawie i spośród wszystkich nadesłanych prac konkursowych zdobyła zaszczytne II miejsce. Dzięki otrzymanemu wyróżnieniu jeszcze bardziej zmotywowani przystępujemy do dalszych działań.

 
Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
środa, 14 grudnia 2016 09:01

Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse

WSPÓŁPRACA, WSPÓŁDECYDOWANIE, WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚĆ

 

Jaki związek ma kolor ścian z lekcją języka niemieckiego? Z pozoru nie ma. Jakże często jednak pierwsze wrażenie jest mylne! Warto więc przyjrzeć się dokładniej projektowi „Niemiecki ma klasę / Deutsch hat Klasse” prowadzonemu przez Goethe-Institut w Warszawie.

Tak właśnie zrobili i nasi uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie . Są obecnie jednym z 115 zespołów bioracych udział w konkursie „Niemiecki ma klasę” w roku szkolnym 2016/2017.

Zadanie konkursowe polega na tym, by wspólnie zastanowić się, jak powinna wyglądać optymalna sala lekcyjna do nauki języka niemieckiego i wprowadzić takie zmiany, które sprawią, że przebywający w niej uczniowie i nauczyciel będą czuć się komfortowo, a aranżacja klasy ułatwi naukę.

Zanim jednak uczniowie przystąpią do działania, zespoły muszą zadać sobie wiele pytań i wspólnie poszukać odpowiedzi - co trzeba zrobić, aby klasa była przyjazna dla wszystkich? Jakie zmiany są potrzebne i możliwe do przeprowadzenia? Jakiego wsparcia potrzebuje zespól przy nowej aranżacji sali lekcyjnej i kto może go udzielić?

Goethe-Institut przygotował materiały, oferuje szkolenia i warsztaty, a zespól projektu „Niemiecki ma klasę” służy pomocą nauczycielom poszukującym informacji.

Tym projektem Goethe-Institut chciałby zachęcić uczniów do działań na rzecz najbliższego środowiska i stworzyć okazję do zdobywanie doświadczeń w partycypacji. Wspólne poszukiwanie nowych rozwiązań, współudział w podejmowaniu decyzji i współdziałanie przy realizacji ustalonych zamierzeń ma na celu stworzenie optymalnego środowiska do nauki języka niemieckiego w szkole.

W 2016 roku projekt uzyskał „European Language Label“, honorowy europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.

Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, a partnerem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Instytucją wspierającą projekt jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec .

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 09:04
 
Święta tuż, tuż…. PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
wtorek, 13 grudnia 2016 11:54

…i choć za oknem aura jesienna o zbliżającym się okresie świątecznym przypominają między innymi Bożonarodzeniowe Jarmarki. 8 grudnia br. klimat Świąt Bożego Narodzenia poczuli uczniowie z klasy 1i,1m,4i oraz 4m podczas jednodniowego pobytu w stolicy Saksonii – Dreźnie. Zanim rozkoszowali się zwyczajami i tradycjami Świąt, zwiedzili Gläserne Manufakturę – fabrykę koncernu Volkswagen oraz Zwinger najznakomitszą budowlę późnego baroku w Niemczech, w którego zbiorach znajduje się Galeria Starych Mistrzów z najsłynniejszym obrazem Rafaela Santi „Madonna Sykstyńska”. Był także czas na spacer z przewodnikiem uliczkami centrum miasta, podczas którego uczestnicy wycieczki usłyszeli wiele ciekawych opowieści i informacji na temat stolicy Saksonii. W późnych godzinach wieczornych, po bardzo intensywnym dniu, pełni wrażeń, trochę zmęczeni,  ale także naładowani pozytywną energią zaczerpniętą ze świątecznego nastroju, wszyscy wrócili szczęśliwie do Głogowa.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 09:05
 
Uwaga drużyny turnieju LOL w Mechaniku!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 08 grudnia 2016 12:44

 

Uruchamiamy pierwszy etap rozgrywek
Do środy 14.12.2016 r. drużyny rozegrają mecze z wylosowanym przeciwnikiem.
Terminy spotkań ustalą kapitanowie drużyn i poinformują mnie o wyniku. W zestawieniu brakuje drużyny 2a, która została wylosowana jako "trzynastka" - awansująca automatycznie.
W pierwszym etapie rozgrywek ścierać się będą następujące drużyny:
Drużyna 1c vs Drużyna 3i Zwycięzca: 1c
Drużyna 2c vs Drużyna 4i/1 Zwycięzca: 2c
Drużyna 1i/1 vs Drużyna 2i Zwycięzca: 1i/1
Drużyna 1i/2 vs Drużyna 3c Zwycięzca: 3c
Drużyna 4m vs Drużyna 4c Zwycięzca: 4m
Drużyna 4i/2 vs Drużyna 3m Zwycięzca: 4i/2
Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 19:40
 
WESPRZYJ NASZĄ AKCJĘ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
wtorek, 06 grudnia 2016 08:31

WESPRZYJ NASZĄ AKCJĘ!

To hasło przewodnie wczorajszej kwesty przeprowadzonej w szkole, w czasie spotkań wychowawców z rodzicami. Kwestujący uczniowie – uczestnicy projektu „Deutsch hat K lasse” – przygotowali wraz z wspierającymi ich rodzicami, słodki poczęstunek. Środki pieniężne zebrane z datków zamierzają przeznaczyć na wydatki związane z konkursem – innowacyjną modernizacją  klasy.  Przepyszne, domowe wypieki można będzie skosztować również w dniu dzisiejszym, na przerwach o godz. 10:30 i 11:25. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do wsparcia naszej akcji.

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 09:06
 
Zakończenie etapu III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 19:45

W Międzyklasowym Turnieju League of Legends zakończył się II etap. Zarejestrowało się w sumie 11 drużyn. Do rozrywek dopuszczono 10. Oto ich nazwy i nicki zawodników:

1i

iiiMaszDeda

Kwadracik99

Narxek

XemaPL

Ziros

 

Poprawiony: poniedziałek, 05 grudnia 2016 20:06
Więcej…
 
„PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY” PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
poniedziałek, 05 grudnia 2016 15:01

 

…i wystartowaliśmy. Projekt „Niemiecki ma klasę” ruszył pełną parą, a wszystko dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczestniczącej w nim młodzieży. W sobotę rano, w czasie wolnym od nauki i pomimo pięknej, zimowej aury, uczniowie licznie stawili się do prac renowacyjno – modernizacyjnych w budynku naszej szkoły. W ruch poszły pędzle, farby, szpachelki i …cała masa pomysłów na realizację zaplanowanych wcześniej zmian. Dziś sala 107 przypomina raczej poligon doświadczalny a nie klasę, ale z pewnością przy tak dużej dawce optymizmu i kreatywności „klasę” i nową jakość otrzyma szybo! Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników projektu i bijemy brawa za dobry start. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w szkolnej galerii zdjęć.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 14 grudnia 2016 09:06
 
Konkurs recytatorski w języku angielskim „Say your favourite English song” PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
piątek, 02 grudnia 2016 08:31

 

Zapraszamy chętnych do udziału w głogowskim konkursie recytatorskim, który polega na recytacji i interpretacji tekstu ulubionej piosenki anglojęzycznej. Uczestnicy opracowują piosenkę w języku angielskim (maksymalna długość utworu z podkładem muzycznym – 3,5 minuty, czas wystąpienia nie powinien przekraczać 2 minut).Chętnych proszę o zgłoszenie się do 10 grudnia do p.Jaworskiej. Konkurs odbędzie się

21 grudnia 2016r.

Ewa Jaworska

 
Mechanik rządzi! PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
piątek, 02 grudnia 2016 08:30

Miło Nam poinformować, że dwóch naszych uczniów Mikołaj Kurowski i Dominik Kijowski (4m) dostali się do drugiego etapu ogólnopolskiego konkursu „Know America,” tym samym znaleźli się w rankingu 60 uczniów z całej Polski  wyłonionych z ponad tysiąca zarejestrowanych w konkursie. Punktowo zajęli kolejno 7 i 8 miejsce. Niestety trójce naszych uczniów zabrakło tylko jednego punktu, żeby przejść do następnego etapu;-(

Druga runda polega na napisaniu eseju na jeden z 15 tematów zaproponowanych na stronie konkursu. Autorzy 30 najlepiej ocenionych esejów otrzymają wyróżnienia i wezmą udział w trzydniowym pobycie w Warszawie na koszt FWW (współorganizatora konkursu). Do trzeciej rundy przechodzi maksymalnie 15 autorów esejów, którzy otrzymają najwyższą ilość punktów. Odbędzie się ona również w Warszawie i jednym z jej elementów będzie rozmowa z komisją złożoną z recenzentów esejów oraz przedstawicieli Ambasady Amerykańskiej i Fundacji Wspomagania Wsi.

Trzymajmy kciuki;-)

Ewa Jaworska

 
Zwolnieni z teorii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 01 grudnia 2016 15:45

W dniu 24.11.16r. pięcioro uczniów naszej szkoły pod opieką pani Agaty Szymańskiej wzięło udział w warsztatach ambasadorskich "Zwolnieni z teorii " w LO1 w Głogowie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pierwszy etap stwarzania projektu społecznego. Po dużej burzy mózgów dwóch reprezentantów przedstawiło temat projektu, opis problemu społecznego i dowody na istnienie tego problemu oraz krótki opis projektu. Celem programu było zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej. Rozwiązaniem problemu były sponsorowane wejścia na siłownie, wyjazdy sportowe, a także zaproszenie sportowych liderów do szkół w celu promowania oraz zachęcania do zdrowego i aktywnego trybu życia. Każdy zainteresowany może spróbować swoich sił w stworzeniu projektu społecznego i nauki w praktyce jak zarządzać projektami, sprawnie się komunikować i przewodzić grupie.

Aleksandra Zarubajko - Samorząd Uczniowski

Poprawiony: czwartek, 01 grudnia 2016 15:50
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates