Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Czas oddać książki ;) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 02 czerwca 2016 00:00

Przypominamy naszym czytelnikom, że do 15.06.2016r. należy oddać książki do biblioteki szkolnej.

Spóźnialskich dotknie klątwa "mola książkowego".

Poprawiony: czwartek, 02 czerwca 2016 12:49
 
„WOLONTARIUSZ ROKU 2014” PLEBISCYT PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
środa, 03 czerwca 2015 08:37

 

Aleksandra Rychwalska, uczennica klasy 1c, została wytypowana jako przedstawicielka  Naszej Szkoły do plebiscytu organizowanego przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM Polska Miedź S. A., Starostwo Powiatowe w Głogowie, Gminę Miejską Głogów
oraz Tygodnik Głogowski pt. „Wolontariusz Roku”. Ideą konkursu jest promocja i wyróżnienie społeczników podejmujących wolontarystyczną aktywność na rzecz mieszkańców miasta Głogowa
i powiatu głogowskiego. Informujemy,  że Aleksandra została jedną z tegorocznych  laureatek XVI Lokalnej Edycji  Konkursu „ 8 WSPANIAŁYCH” zorganizowanego w marcu tego roku.  Pojedzie ona na Ogólnopolski Zjazd „8 Wspaniałych”, który w tym roku odbędzie się w Ostródzie.  Oto, jak sama zainteresowana opisuje swoje działania: ” Jestem osobą asertywną, sumienną, koleżeńską, otwartą
i wrażliwą na krzywdę ludzką. Rodzice przykładają dużą wagę do wychowania mnie i rodzeństwa w idei patriotyzmu oraz zachowania wszelkich zasad człowieczeństwa. Udzielam się aktywnie
w harcerstwie jako przyboczna w 18 DSH IMPESSA. Ukończyłam Kurs Przewodnikowski i Kurs Wychowawców Harcerskich oraz Kurs Pierwszej Pomocy. Organizuję zbiórki i spotkania harcerskie, a także godnie reprezentuję drużynę w Świętach Narodowych. Moja przygoda
z wolontariatem zaczęła  się w Fundacji Okaż Serce Dzieciom i Osobom Niepełnosprawnym. Ponadto działam w Głogowskim Stowarzyszeniu ,,Otwarte Drzwi’’, gdzie biorę systematycznie udział w organizowaniu pikników dla osób niepełnosprawnych. Kwestowałam dla dzieci potrzebujących, między innymi ,,Z kolędowaniem dla Hani’’ i w ,,Pierwszym Charytatywnym Maratonie Zumby’’. Podzieliłam się pozytywną energią  przy współorganizowaniu Pierwszego Festiwalu Alternatywnej Zjednoczonej Aktywności ,,Faza fest’’.

Poprawiony: czwartek, 04 czerwca 2015 06:54
 
EASY TRAVELLING – FRANCJA PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
czwartek, 28 maja 2015 10:09

Dobiega końca projekt EASY TRAVELLING realizowany w ramach europejskiego programu Leonardo da Vinci, wspierającego działania w obszarze kształcenia i szkolenia zawodowego. Po Hiszpanii, Polsce i Niemczech przyszedł czas na ostatni element projektu – warsztatowe spotkania we Francji. W dniach od 17 maja do 23 maja 2015 r. sześcioosobowa grupa naszych uczniów (Bartosz Gruźliński, Filip Królikowski, Marcin Lisiecki, Dawid Płuciennik, Remigiusz Paul i Krystian Sajkowski ) wraz z nauczycielkami  Magdaleną Tojzą i Anetą Kasprzak realizowała zadania projektowe w położonej nad Sekwaną w regionie Szampania-Ardeny, francuskiej miejscowości  Troyes.
Uczniowie pracowali nad utworzeniem strony internetowej oraz projektowali graficzny logotyp Easy Travelling. Mieli okazję zobaczyć również jak wygląda i na czym polega praca w przemysłowych zakładach Michellin (produkcja ogumienia), Mefro Whells  (produkcja kół aluminiowych) oraz Amplitude Groupe (mechanika samochodowa)
Easy Travelling to nie tylko wymiana doświadczeń zawodowych i praktycznych, to także wyjazdy, w których jest czas na kulturę i zwiedzanie. Choć program pobytu we Francji był dosyć napięty, organizatorzy zorganizowali wycieczkę do stolicy kraju – Paryża. Uczniowie w towarzystwie swoich rówieśników z Niemiec i Hiszpanii spacerowali uliczkami Paryża oraz podziwiali historyczne i architektoniczne perełki miasta (wieże Eiffla, katedrę Notre Dame) płynąc wycieczkowym statkiem po Sekwanie. Podsumowując, czekamy na kolejne projekty edukacyjne, dające naszym uczniom możliwość kształcenia i wymiany doświadczeń w krajach Unii Europejskiej.

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 02 czerwca 2015 09:05
 
Twoja Krew Moje Życie PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
środa, 20 maja 2015 21:13

Dnia 01.06.2015r. od godziny 11.00 odbędzie się wspólna akcja szkół ponadgimnazjalnych oddawania krwi w ramach projektu Twoja Krew Moje  Życie. Akcji będą towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Spotykamy się na boisku przy II LO gdzie będzie można zdawać krew w ambulansie i na świeżym powietrzu.

Poprawiony: piątek, 22 maja 2015 10:23
 
Projekt ERAZMUS+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
środa, 20 maja 2015 21:15

1 czerwca 2015 r. rusza w naszej szkole projekt ERASMUS+ skierowany do uczniów klas technikum I i II w zawodzie technik elektryk. W ramach projektu w 4 turach wyjedzie w sumie 64 uczniów (32 informatyków i 32 elektryków) na dwutygodniową praktykę zawodową do szkoły hiszpańskiej w Sewilli. Szkoła opłaca przeloty,zakwaterowanie (internat szkoły hiszpańskiej), wyżywienie w każdym dniu pobytu x 3, ubezpieczenie + wycieczki fakultatywne. Dodatkowo uczniowie odbędą podstawowy kurs języka hiszpańskiego.

Przebieg procesu rekrutacyjnego:
Decydować będzie spełnienie wymagań rekrutacyjnych:
 • oceny z przedmiotów zawodowych - 35pkt
 • test z języka angielskiego - 25pkt
 • ocena z zachowania 20pkt– osoby z oceną poniżej poprawnej będą wykluczone z możliwości wyjazdu.
 • laureaci konkursów zawodowych -20 pkt
Maks. ilość pkt 100 - min. 70 pkt.
Utworzona zostanie lista rezerwowa.
Warunkiem uczestnictwa w projekcie będzie wyrażenie przez ucznia zgody na udział w projekcie w całości oraz uzyskanie min. 70  pkt., aktywny udział w przygotowaniu jęz., kultur. i pedag., a także w fazie ewaluacyjnej. Niezależnie od kolejności zgłoszeń, jednak z uwzgl. wymogów rekrutacyjnych, w celu realizacji polityki równości szans UE zapewnimy pierwszeństwo udziału w projekcie  uczennicom - dod. 25 pkt.
Wkrótce podamy więcej szczegółów jeśli chodzi o zapisywanie się na listę.
Wyloty do Hiszpanii wraz  z dwoma opiekunami będą miały miejsce w styczniu, październiku i listopadzie. Pytajcie bo naprawdę warto jechać!!!!

 

 
I MIEJSCE W „BIEGU PO KSIĄŻKĘ” PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Przyszlakowska   
wtorek, 12 maja 2015 06:38

Drużyna naszej szkoły w składzie Marcin Lisiecki, Maciej Kwarta, Daniel Szydełko, Damian Nagi wszyscy z kl. 2M, zajęli I miejsce w grze terenowej „Bieg po książkę” organizowanym przez Bibliotekę PWSZ w Głogowie we współpracy z bibliotekami szkół ponadgimnazjalnych. Impreza odbyła się 8 Maja z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotekarzy i Bibliotek. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością historii Głogowa oraz literatury. Opiekunami zwycięskiej drużyny były p. Grażyna Wolska i p. Małgorzata Przyszlakowska.

Zdjęcia w galerii PWSZ w Głogowie

 
KANGUR MATEMATYCZNY 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Stachowiak   
poniedziałek, 11 maja 2015 06:01

 

Znamy już wyniki XXI Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. W konkursie wyróżniono uczennicę naszej szkoły Małgorzatę Burkiewicz z kl.2m.

Gratulujemy Gosi i zachęcamy wszystkich uzdolnionych matematycznie uczniów  do udziału w kolejnej edycji konkursu.

 
Sukces naszego recytatora PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 30 kwietnia 2015 12:45

IX Rejonowy Konkurs  Recytatorski zorganizowany przez Koło Naukowe Studentów Instytutu Humanistycznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie. Poezja Tadeusza Różewicza. „Poetą jest ten, który odchodzi” odbył się 24 kwietnia 2015 roku. Konkurs, którego celem było odkrywanie i rozwijanie  talentów recytatorskich oraz propagowanie różnego rodzaju poezji wśród młodzieży, adresowano  do studentów PWSZ, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Głogowa i okolic. Dwudziestu uczestników recytowało utwory autora „Ocalonego”. Jury, pod przewodnictwem dr.  Sławomiry Lisewskiej, wyróżniło naszego ucznia, Marcina Lisieckiego z klasy 2m, przyznając mu II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych za wykonanie utworu „Kto jest poetą”. Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie reprezentował również  Kacper Wolny z klasy 2m. Chłopców przygotowała do konkursu Małgorzata Bartak.

 
Duże zainteresowanie konferencją. PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
wtorek, 28 kwietnia 2015 11:26

Przeszło 150-ciu uczestników zebrało się 21.04. w głogowskim Zamku na organizowanej przez naszą szkołę i MCWR konferencji na temat: „Dostrzegam-reaguję! O problemie zażywania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież”. Podczas konferencji podsumowaliśmy prowadzoną przez naszą szkołę II Kampanię profilaktyczną „Młodzi bez uzależnień”. Jednym z punktów programu było uhonorowanie laureatów konkursu profilaktycznego, którzy z rąk przedstawicieli władz miasta i powiatu odebrali dyplomy oraz nagrody.Z prac, które wpłynęły na konkurs „Żyć w trzeźwości” przygotowaliśmy specjalną wystawę, którą Głogowianie będę mogli obejrzeć m.in. podczas tegorocznej „Nocy Muzeów”. Oprócz wygłoszonych wykładów dotyczących zagadnień związanych z problematyką uzależnień – blisko 100 osób miało okazję uczestniczyć w warsztatach pt. „Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne – rozpoznawanie zachowań. Zasady postępowania”, które poprowadził niezwykle charyzmatyczny prof. Mariusz Jędrzejko – dyrektor Mazowieckiego Centrum Profilaktyki. Cieszymy się, że nasza konferencja była okazją dla tak wielu przedstawicieli różnych instytucji pomocowych do spotkania i poszerzenia wiedzy oraz umiejętności w zakresie przeciwdziałania nowym zagrożeniom, na jakie narażone są nie tylko dzieci i młodzież, ale i całe rodziny.

Poprawiony: czwartek, 30 kwietnia 2015 14:51
 
Dni otwarte !!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
niedziela, 26 kwietnia 2015 16:32

Zapraszamy na "Dzień Otwarty"


28.04.2015 r.

Poprawiony: niedziela, 26 kwietnia 2015 16:35
 
Finał VII edycji konkursu ‘In a nutshell’ PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
czwartek, 23 kwietnia 2015 07:49

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu na pisanie krótkiego opowiadania w języku angielskim został Radosław Liwerski reprezentujący ZSP w Głogowie. Drugie miejsce należy do Marty Głowackiej z ZSO w Głogowie a trzecie miejsce na podium zajęła Anna Marciniszyn z I LO w Lubinie. Dwa wyróżnienia zostały wręczone Katarzynie Konarskiej z ZSO w Głogowie oraz Norbertowi Piotrkowiczowi z ZSP w Głogowie. Jak co roku nadesłane prace reprezentowały nie tylko wysoki i zarazem wyrównany poziom językowy ale przede wszystkim Waszą wyobraźnię , kreatywność i odwagę wyrażania siebie i własnych pomysłów  w języku angielskim. Nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych ufundowało Starostwo Powiatowe w Głogowie a wszystkich chętnych zainteresowanych kunsztem pisarskim laureatów zapraszamy do przeczytania opowiadań na stronie internetowej Tygodnika Głogowskiego oraz stronie nauczycielskiej Pani Magdaleny Tojzy na FB. Cieszymy się z Waszego zaciekawienia  konkursem o czym świadczy co roku rosnąca ilość nadsyłanych prac zarówno z Głogowa jak i Polkowic czy Lubina.

Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy a wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału w pisarskich zmaganiach! Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu „In a nutshell”.

 
Znamy laureatów PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
piątek, 17 kwietnia 2015 08:00

Wyniki konkursu pod hasłem „Żyć w trzeźwości” organizowanego  pod patronatem Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu Głogowskiego w ramach II Kampanii Profilaktycznej „Młodzi bez uzależnień”

 

Jury w składzie:

 1. Anna Mazurkiewicz (MCWR)
 2. Agata Cuper (Tygodnik „Głos Głogowa”)
 3. Tomasz Kumczyk (Starostwo Powiatowe)
 4. Aneta Kasprzak (ZSP)
 5. Agnieszka Hass (ZSP)
 6. Tadeusz Graczyk (ZSP)

dn. 13.04.2015 r. podsumowało konkurs i postanowiło nagrodzić autorów następujących prac:

 • w kategorii szkół gimnazjalnych:            

I miejsce – Monika Lewandowska (gim. nr 4)

II miejsce – łącznie: Karolina Wańkowicz (gim.  nr 1)

Ewelina Janczyn (gim. nr 4)

III miejsce – Krystian Woźniak (gim. nr 4)

 • w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce – Michalina Chudzińska (Zespół Szkół  im. J. Wyżykowskiego)

II miejsce – Marcin Oleksiuk (Zespół Szkół Politechnicznych)

III miejsce – Kacper Szymczyszyn (Zespół Szkół Politechnicznych)

Wyróżnienia: Piotr Zachoszcz (Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych),

Tomasz Unierzyski (Zespół Szkół Politechnicznych)

Prace konkursowe

 

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym!

Poprawiony: wtorek, 28 kwietnia 2015 11:29
 
Zapraszamy na konferencję PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
piątek, 17 kwietnia 2015 07:51

Konferencja na temat :„Dostrzegam – reaguję! O problemie zażywania substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież” organizowana jest przez naszą szkołę wraz z MCWR w ramach naszej już II Kampanii Profilaktycznej „Młodzi bez uzależnień”. Honorowy patronat nad całą kampanią objęli  Prezydent Miasta Głogowa oraz Starosta Powiatu Głogowskiego. Oferta konferencji skierowana jest szczególnie do dyrektorów szkół, pedagogów, nauczycieli, policjantów, pracowników instytucji wspierających rodzinę oraz rodziców. Podczas konferencji oprócz wykładów - zaplanowano również podsumowanie konkursu profilaktycznego „Żyjmy w trzeźwości” oraz przedstawienie raportu z badań na temat zażywania substancji psychoaktywnych, przeprowadzonych wśród uczniów głogowskich szkół. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych we wtorek – 21 kwietnia na godz. 9.30 do Zamku Książąt Głogowskich. Szczegółowy program dostępny jest w załączniku.

Zaproszenie

Program konferencji

Poprawiony: wtorek, 28 kwietnia 2015 11:29
 
Prezentacja miniprojektów badawczych PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Libner   
środa, 08 kwietnia 2015 20:12

26 marca 2015r. we Wrocławiu odbyła się prezentacja "Uczniowskich miniprojektów badawczych". Wzięła w nich udział drużyna złożona z uczniów klasy II c w składzie: Arkadiusz Kasprzyk, Konrad Janik i Jacek Tumiłowicz. Opiekunem grupy był Artur Libner. Praca zatytułowana "Automatyka budynku - model inteligentnej instalacji" zbudowany na osprzęcie firmy Kontakt Simon zajęła 6 miejsce.

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 09 kwietnia 2015 11:31
 
Informacja dla wszystkich Honorowych Dawców Krwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
środa, 08 kwietnia 2015 12:09

 

Informacja dla wszystkich Honorowych Dawców Krwi Zespołu Szkół Politechnicznych

W najbliższym czasie odbędą się trzy akcje zbiórki krwi, na które zapraszam po kilka osób
w miarę możliwości:

 • 18.04.2015r. – Ogólnopolska akcja zbiórki krwi MOTOCYKLIŚCI DZIECIOM
  MOTO KREW GŁOGÓW
 • 24.04.2015r. – akcja zbiórki krwi z okazji Dnia Zdrowia – ambulans przy Galerii Dworcowej
 • 28.05.2015r. – akcja zbiórki krwi połączona z różnymi atrakcjami w ramach programu Twoja Krew Moje Życie; udział biorą wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Głogowa; ambulans przy I LO godzina 11.00
 
Mistrzyni ortografii angielskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Tojza   
środa, 08 kwietnia 2015 11:58

 

Pierwsze miejsce w X Głogowskim Dyktandzie z Języka Angielskiego organizowanym przez PWSZ w Głogowie należy do Gosi Burkiewicz z klasy 2m, która pokonała ponad setkę uczniów głogowskich szkół ponadgimnazjalnych. Piątkę zwycięzców zamykał Krystian Osiński z klasy 4c, który powtórzył swój sukces z zeszłego roku. Obojgu finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z języka angielskiego!

 
In a Nutshell, czyli popisz się jak umiesz pisać po angielsku! PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Tojza   
środa, 08 kwietnia 2015 12:07

Zapraszamy do wzięcia udziału w siódmej edycji konkursu na napisanie krótkiego opowiadania po angielsku „In a nutshell”. Na Wasze prace czekamy do 15 kwietnia pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Poniżej zamieszczamy link do strony konkursu na facebooku, gdzie znajdziecie pełny regulamin i karty zgłoszeniowe. Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można również otrzymać u swoich nauczycieli języka angielskiego lub w sali 105 u p. Magdaleny Tojza.

Zapraszamy!

 
XV edycji konkursu "Pokaż nam język" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 01 kwietnia 2015 09:20

W półfinale XV edycji konkursu "Pokaż nam język", który miał miejsce we Wrocławiu dnia 30.03.2015. znalazły się trzy osoby z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie: Małgorzata Burkiewicz, Bartosz Gruźliński i Krystian Osiński. Zadanie uczniów  w etapie półfinałowym polegało na udzieleniu odpowiedzi na 100 pytań wielokrotnego wyboru z zakresu leksykalno-gramatycznego oraz kulturowego a ponadto udzielenie dłuższej wypowiedzi pisemnej otwartej. Uczestnikiem kolejnego etapu finałowego mogło zostać tylko pięć osób z najlepszym wynikiem punktowym w danej kategorii językowej. Nasi uczniowie ukończyli rywalizację na etapie półfinału i zebrali cenne doświadczenia uczestnicząc w ciekawym warsztacie na temat promocji własnej osoby poprzez media społecznościowe dla profesjonalistów jak np. Linkedin.

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału
konkursach językowych.

 
Nasi na Olimpiadzie w Częstochowie !! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 01 kwietnia 2015 09:16

Bardzo dobre wieści dotarły do nas z Częstochowy, gdzie nasi uczniowie biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Elektrycznej i Elektronicznej. Uczeń klasy IV C Błażej Kwarciński po pierwszych dwóch etapach zajmuje 9 miejsce. Dzięki temu zostanie zwolniony z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe z wpisaną maksymalna liczba punktów. Jutro etap trzeci.

Błażej, trzymamy za Ciebie kciuki! Powodzenia!

Poprawiony: środa, 08 kwietnia 2015 11:56
 
Targi CeBIT 2015 znakiem cyfryzacji PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
czwartek, 26 marca 2015 10:19

W trzecią niedzielę marca w Hanowerze rozpoczęły się największe na świecie targi teleinformatyczne CeBIT. 18 marca piętnastoosobowa grupa uczniów z klasy 1i pojechała w ramach projektu MKZ2 do Niemiec i uczestniczyła w targach CeBIT, podziwiając między innymi najnowszą generację smartfonów i tabletów. W centrum uwagi tegorocznych targów znalazła się cyfryzacja oraz Chiny, które zostały krajem partnerskim targów.
Uczniowie naszej szkoły, przebywając kilka godzin w świecie komputeryzacji zapoznali się nie tylko z najnowocześniejszym sprzętem teleinformatycznym ale także z tworzeniem sieci łączących maszyny i urządzenia zarówno w procesie produkcji jak i w życiu codziennym.

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 10:42
 
MISTRZOWIE JĘZYKÓW OBCYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
czwartek, 26 marca 2015 10:13

24 marca 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnych konkursów: „Mistrz wiedzy języka niemieckiego” i „Mistrz wiedzy języka angielskiego”. Konkurs składał się z 2 etapów: kwalifikacyjnego i etapu finałowego, w którym wyłoniono „Mistrzów” – osoby najlepiej posługujące się językami obcymi. W konkursach wzięło udział łącznie 80 uczniów z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi oraz Zespołu Szkół Politechnicznych.  Patronat nad konkursami sprawował Starosta Powiatu Głogowskiego, który ufundował nagrody dla uczestników etapu finałowego. Ponadto nagrody zostały ufundowane przez Bank Zachodni WBK w Głogowie. Dziękujemy sponsorom i gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursów i zapraszamy za rok.

Laureaci konkursu „Mistrz wiedzy języka niemieckiego”
I miejsce        Joanna Bukała (ZSzOI)
II miejsce      Filip Królikowski (ZSP)
III miejsce     Małgorzata Burkiewicz (ZSP)
Kamila Duda (ZSzOI)

Laureaci konkursu Mistrz wiedzy języka angielskiego”
I miejsce        Karolina Promińska (ZszOI)
II miejsce      Krystian Osiński (ZSP)
III miejsce     Patrycja Glińska (ZSzOI)

 

Zdjęcia

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 10:26
 
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
środa, 25 marca 2015 12:00

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa odbyły się 23.03.2015 w Szkole Podstawowej nr 14 pod hasłem „Lekcja Tolerancji”. Nasza szkoła jak co roku uczestniczyła w tym jakże ważnym wydarzeniu. Mogliśmy obejrzeć występy uczniów z Placówek Szkolno-Wychowawczych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej  Arka. Po występach uczennice klasy 3w: Maria Cherzyk, Aleksandra Piwko, Joanna Rybińska, Sylwia Czuchroń, Magda Marciniak, Paulina Faryna, Kamila Gurdziel stylizowały i malowały chętne dzieci, młodzież i rodziców. Prowadziły również  losowanie nagród w Kole Fortuny. Dzień ten udokumentowali uczniowie klasy 1c: Kamil Kajdas i Patryk Szymoniak kręcąc krótki reportaż z tego wydarzenia. Będzie on dostępny na stronie szkoły.

FILM

Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 17:44
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates