Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
I Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 16 listopada 2015 13:16

10.11 w nowo wyremontowanej sali głogowskiego "Mechanika" odbył się I Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości. W szranki stanęły 4 szkoły zawodowe Powiatu Głogowskiego: : Zespół Szkól Politechnicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych oraz 
Zespół Szkół im. J. Wyżykowskiego. Turniej został otwarty przez Starostę Powiatu Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka. Po emocjonującym finale I miejsce zajęli siatkarze "Samochodówki", którzy pokonali "Wyżykowskiego" w time breaku. "Mechanik" zajął 3 miejsce. Impreza siatkarska będzie cykliczna i została wpisana w kalendarz sportowy szkoły.

Zdjęcia

 
Otrzęsiny Klas Pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Kędzior   
poniedziałek, 02 listopada 2015 13:15

Dnia 30.10.2015. odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny Klas Pierwszych przygotowane przez klasę IIc wraz z wychowawcą panem Januszem Kędziorem. Klasy I toczyły zmagania między sobą w ośmiu konkurencjach: konkursie na okrzyk-piosenkę, logo klasy, strój, karykaturę wychowawcy, bieg z jajkiem, podbijanie piłki, prezentację produktu i picia mleka na czas. Zabawa przebiegła w duchu sportowej i uczciwej rywalizacji dając przy tym uczestnikom i widzom dużo uśmiechu. Wśród pięciu klas pierwszych biorących udział w imprezie zwycięzcą okazała się klasa 1a technikum mechanicznego, kolejne miejsca zajęły klasy 1m technikum mechatroniczne, 1i technikum informatyczne, 1w klasa wielozawodowa oraz 1c technikum elektryczne. W jury otrzęsin zasiadali W-ce Dyrektor Piotr Stasyszyn, pedagog szkolny pani Agnieszka Hass, oraz pan Janusz Kędzior. W kolejnym roku szkolnym zaszczyt organizacji otrzęsin przypadnie klasie 1c, która zajęła ostatnie miejsce. Wszystkie klasy biorące udział w tym wydarzeniu otrzymały nagrody w postaci słodyczy i dyplomów gratulacyjnych. Dla pierwszych trzech klas dodatkowo rozdano medale, a zwycięzca otrzymał również figurki z motywami z filmu "Gwiezdne Wojny" Dziękujemy za dobrą zabawę oraz miło spędzony czas!"


Teraz dostępny również film z Otrzęsin 2015

Janusz Kędzior

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 17 listopada 2015 21:12
 
III Wielki Turniej Edukacji Medialnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Przyszlakowska   
poniedziałek, 16 listopada 2015 09:22

Zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych tematyką mediów, do wzięcia udziału w III Wielkim Turnieju Edukacji Medialnej.

Wielki Turniej Edukacji Medialnej to konkurs sprawdzający kompetencje medialne uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: realizowanego w zespołach liczących 3-5 osób projektu medialnego (październik-grudzień 2015 r.), indywidualnie rozwiązywanego testu on-line (luty 2016 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2016 r.).

Kto może wziąć udział?

Uczniowie i uczennice szkół ponadgimnazjalnych, które kończą się maturą, w 3-5 osobowych zespołach.

Należy zrealizować projekt na jeden z trzech zaproponowanych tematów związanych z bezpieczeństwem i prywatnością w sieci oraz przesłać go na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 20 grudnia. Szczegółowe informacje na temat zadania znajdują się tutaj.

Co można wygrać?

Dla ucznia – indeks Collegium Civitas i możliwość studiowania na dowolnym kierunku studiów licencjackich – przez pierwszy rok zupełnie za darmo! Osoba spoza Warszawy będzie miała również zagwarantowane miejsce w akademiku, za który nie będzie musiała płacić przez cały rok.

Zainteresowani uczniowie mogą się zwrócić do Pani Małgorzaty Przyszlakowskiej

Odnośnik do strony konkursu

Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2015 13:22
 
„Pokaż język-odgryj Szekspira” a przy okazji zwiedź Brukselę i Brugię! PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
niedziela, 15 listopada 2015 19:43

Jeśli Waszą pasją jest teatr, a do tego znacie dobrze język angielski, to nie czekajcie – zbierzcie 4 osobową grupę, wybierzcie dowolną sztukę Williama Szekspira i napiszcie jej alternatywne zakończenie. Najlepsi z najlepszych będą mieli okazję zwiedzić Brukselę i Brugię! Dodatkowo laureaci pierwszych trzech miejsc będą mieli możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach teatralnych w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, który jest współorganizatorem konkursu! Ten niezwykły konkurs teatralno- językowy jest organizowany już po raz trzeci przez Panią euro- posłankę Danutę Jazłowiecką. Zgłoszenia należy nadesłać do 22 stycznia 2016r. Poniżej znajdziecie regulamin konkursu, instrukcję oraz formularz zgłoszenia.

W razie pytań proszę o zgłoszenie do Pani E.Jaworskiej.

 

Konkurs teatralno-językowy

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

 
Akademicki Dzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 12 listopada 2015 10:30

PWSZ w Głogowie zaprasza na Akademicki Dzień Przedsiębiorczości.
Tegoroczna, IV edycja wydarzenia odbędzie się 18 listopada. Udział w nim zapowiedziały firmy i instytucje różnych sektorów, które zaprezentują swój profil działalności, przedstawią metody naboru i selekcji pracowników, a także poprowadzą warsztaty i konsultacje. Akademicki Dzień Przedsiębiorczości, to wydarzenie kierowane do młodych ludzi – uczniów, studentów i absolwentów oraz do wszystkich tych, którzy poszukują informacji i nowych możliwości na rynku pracy. Celem ADP jest promowanie przedsiębiorczości rozumianej nie tylko jako prowadzenie działalności gospodarczej, ale także jako świadome kształtowanie ścieżki kariery zawodowej, rozwijanie wiedzy i umiejętności młodych ludzi. Patronat nad IV edycją ADP objęli Starosta Głogowski i Prezydent Miasta Głogowa.

Strona Akademickiego Dnia Przedsiębiorczości

 
Mam talent do nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
czwartek, 12 listopada 2015 10:25

Zapraszamy do wzięcia udziału w V edycji konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych „Mam talent do nauki” organizowanego przez Politechnikę Wrocławską.

Konkurs jest podzielony na dwa etapy:

I etap – przesłanie własnego, autorskiego projektu badawczego lub technicznego z wybranej dziedziny: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, technika

II etap – prezentacja projektu przez finalistów konkursu przed komisją konkursową na Politechnice Wrocławskiej

Nagrodą w konkursie za zajęcie pierwszego miejsca jest możliwość udziału w programie „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”. Zwycięzcy, który pozytywnie przejdzie rekrutację na wybrany kierunek studiów w Politechnice Wrocławskiej, uczelnia zapewni:

  • roczne stypendium w wysokości w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane przez pierwszy rok studiów;
  • miejsce w akademiku na pierwszym roku studiów;
  • opiekę tutora przez cały okres studiów.


Zwycięzca konkursu oraz laureaci II i III miejsca otrzymają także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu na stronie http://www.portal.pwr.edu.pl/Mam_talent2015,241.dhtml

 
Informacja dla Honorowych Dawców Krwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
czwartek, 12 listopada 2015 10:22

Serdecznie zapraszamy do udziału w listopadowej edycji konkursu Akcji Dawcom w Darze www.dawcomwdarze.pl Wśród osób, które w listopadzie’ 2015 honorowo oddadzą krew i przyślą zdjęcie potwierdzającego to wpisu w legitymacji HDK, rozlosujemy dwa bezpłatne noclegi (dla laureata i osoby mu towarzyszącej) w Bacówce PTTK na Rycerzowej (www.rycerzowa.pttk.pl). Prosimy o przysyłanie zdjęć mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , lub MMS’em na numer 603 305 401 (do 30.11.2015). Noclegi można wykorzystać do 31.05.2016 (w terminie uzgodnionym uprzednio z gospodarzem).

 
Książe humanistów, patron programu Erasmus PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 28 października 2015 12:31

 

Głosił, że człowiek z natury jest dobry, zło zaś pochodzi z niewiedzy. Książe humanistów, patron programu Erasmus. Gdyby żył w naszych czasach, prawdopodonie lubiłby metody uczenia się w oparciu o żółte karteczki, bo w swoich czasach zalecał m.in. De ratione studii – umieszczanie greckich i łacińskich sentencji w widocznych miejscach domu (w tym na ścianach), tak, aby ciągle czytane przez uczącego się, wspomagały naukę i koncentracje. Dziś - tylko w roku 1466 (lub, jak twierdzą inne źródła 1467) - urodził się Erazm z Rotterdamu!

 
Roboty zmieniają świat PDF Drukuj Email
Wpisany przez P. Korzeń   
czwartek, 22 października 2015 13:09

Projekt "Roboty zmieniają świat" jest już na półmetku. Zwiedziliśmy miasto, odwiedziliśmy władze Starostę Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka oraz Prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. Był też mech piłki ręcznej i integracyjny bowling. Przed nami trzy dni intensywnych warsztatów i pracy z dziećmi z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Głogowie. Z rozmów wynika że naszym ukraińskim gościom bardzo się w naszym mieście podoba.

Zdjęcia

Poprawiony: piątek, 23 października 2015 12:03
 
Ruszają zajęcia językowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 20 października 2015 00:00

Uwaga uczestnicy projektu Erasmus+

Ruszają zajęcia dodatkowe realizowane w ramach projektu Erasmus+ Już w najbliższą sobotę 24.10.2015 zajęcia z j. angielskiego i hiszpańskiego. Oj będzie się działo. Szczegółowy harmonogram zajęć jest dostępny w sali projektu na FRONTERZE oraz w gablocie projektu na parterze budynku szkolnego.

Poprawiony: środa, 28 października 2015 12:27
 
Honorowi dawcy krwi z "Mechanika" PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
wtorek, 13 października 2015 09:18

 

W dniu 7 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej akcji oddawania krwi - Twoja Krew Moje Życie  -  III Edycja „Razem Pokonamy Smoka”. Podczas akcji uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wspólnie oddali ponad 18 litrów krwi. Gratulacje dla honorowych dawców krwi z „Mechanika”, a szczególne podziękowania dla tych, którzy oddawali krew po raz pierwszy.

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 13 października 2015 09:26
 
. Dziękujemy za ten bezcenny dar serca! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
wtorek, 06 października 2015 08:11

Dnia 2 października uczniowie naszej szkoły – Honorowi Dawcy Krwi wraz z opiekunem Aleksandrą Matusiak po raz kolejny wyjechali do Kliniki Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w celu zdania krwi dla dzieci chorych na nowotwory szpiku kostnego. Dziękujemy za ten bezcenny dar serca!

Przypominam o akcji zbiórki krwi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dnia 7 października (środa) od 11.00 do 14.00 w ambulansie na terenie I LO w Głogowie. Podczas akcji  przewidziane są różne atrakcje, a każdy zdający otrzyma t-shirt.

Opiekun MK HDK Aleksandra Matusiak

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 06 października 2015 08:22
 
Sala projektu na FRONTERZE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
wtorek, 06 października 2015 00:00

Z przyjemnością informuję, że na szkolnej platformie e-learningowej FRONTER powstała sala przeznaczona dla uczestników projektu Erasmus+. W sali dostępne będą dokumenty związane z projektem w wersji elektronicznej. Zapraszam do pobrania regulaminów. W sali opublikowane zostały również hiperłącza do naszych partnerów w projekcie.

 
W integracji siła PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
poniedziałek, 28 września 2015 09:51

Miesiąc wrzesień to zapewne ulubiony miesiąc większości uczniów, gdyż po zbyt długim wypoczynku mogą znów zacząć się systematycznie uczyć i w końcu powrócić na długo wyczekiwane lekcjeJ. Jest to czas szczególnie wyjątkowy - przede wszystkim dla UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH - którzy rozpoczęli naukę     w murach nowej szkoły. Od lat dbamy o to, żeby „Pierwszacy” jak najszybciej zaaklimatyzowali się w „Mechaniku” i dlatego dla każdej klasy przygotowane zostały specjalne zajęcia integracyjne. Przeprowadzone już we wszystkich klasach pierwszych warsztaty była okazją, aby bliżej się poznać, posłuchać siebie nawzajem, dowiedzieć się czegoś więcej o pasjach i zainteresowaniach swoich kolegów czy swojego wychowawcy… Zajęcia upłynęły nie tylko pod znakiem dobrej zabawy, ale i poważniejszych refleksji – gdyż uczniowie mieli również okazję, aby porozmawiać z pedagogiem szkolnym o różnych trudnych, szkolnych sytuacjach i nauczyć się konstruktywnie radzić sobie z nimi. Drodzy Pierwszacy! - jeszcze raz Was serdecznie witamy wśród naszej społeczności szkolnej i życzymy WAM samych dobrych i radosnych chwil spędzonych w murach naszego „Mechanika” Smile

Zdjęcia

Poprawiony: poniedziałek, 28 września 2015 11:35
 
Test z języka angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 23 września 2015 11:17

Dobiega końca kolejny etap rekrutacji uczniów do projektu Erasmus+ (pierwsza grupa informatyczna). Dzisiaj Pani Magda Tojza ogłosiła wyniki testu z języka angielskiego, który należy traktować jako bardzo znaczący element rekrutacji. Uczestnicy, uczniowie klasy 2i i 3i mogli zdobyć maksymalnie 25 punktów rekrutacyjnych. Miło nam poinformować, że wynik taki udało się osiągnąć uczniowi klasy 3i Bartoszowi Gruźlińskiemu - GRATULUJEMY Bartosz. Szczegółowe wyniki testu są dostępne u Pani Magdaleny Tojzy i Tadeusza Graczyka. Ostateczną listę osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie (pierwsza grupa informatyczna) przedstawimy w piątek 25.09.2015r.

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2015 09:53
 
Ankieta dla uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Szymańska   
wtorek, 22 września 2015 18:39

 

 

Drogi uczniu!

Zapraszamy Cię do wypełnienia poniższej ankiety.
Opowiedz nam o swoich zainteresowaniach i talentach
i pomóż nam we wspólnym tworzeniu życia Naszej Szkoły!

Link do ankiety --> TUTAJ

Główne zadania poszczególnych sekcji:

- sekcja logistyczna: organizacja wydarzeń (np. zbiórka maskotek dla dzieci ze szpitala),
- sekcja muzyczna: uświetnianie imprez szkolnych, przedstawień,
- sekcja plastyczna: przygotowywanie dekoracji okolicznościowych, plakatów,
- sekcja medialna: fotografowanie/ filmowanie imprez i wydarzeń szkolnych,
- sekcja informatyczna:  opracowywanie postów na stronę szkoły oraz FB,
- koło teatralne: przygotowywanie przedstawień, skeczy,

Dziękujemy! Smile
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem, panią Agatą Szymańską

Poprawiony: wtorek, 22 września 2015 18:51
 
Informacja dla wszystkich Honorowych Dawców Krwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
niedziela, 20 września 2015 14:41

Informacja dla wszystkich Honorowych Dawców Krwi Zespołu Szkół Politechnicznych 07.10.2015r. (środa) odbędzie się akcja zbiórki krwi połączona z różnymi atrakcjami w ramach programu Twoja Krew Moje Życie; udział biorą wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Głogowa; ambulans przy I LO godzina 11.00 – 14.00

 
Kolejne spotkanie z absolwentem!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 14 września 2015 20:56

25 września o godz. 9.30 w Auli Mechanika wyjątkowy gość - nasz absolwent - Benedykt Hac były dowódca ORP Heweliusz a obecnie znany eksplorator i poszukiwacz legendarnego "Orła". Zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie!!!!

Poprawiony: wtorek, 22 września 2015 18:44
 
Test z języka angielskiego - Erasmus+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 14 września 2015 17:33

Uwaga wszyscy informatycy klasy II i III w piątek 18.09. o godz. 8.05. w sali 105 u p. Magdy Tojzy rozpocznie się test z języka angielskiego dla aplikujących na wyjazd do Hiszpanii w ramach projektu ERASMUS+. Maksymalna ilość pkt które można zdobyć to 25. Warto spróbować!!!! Lista przyjętych do programu zostanie opublikowana po zamknięciu procesu rekrutacyjnego 01.10. w gablocie ERASMUSA+

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2015 09:54
 
Spotkanie z naszym absolwentem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 14 września 2015 17:22

W najbliższym czasie czeka nas kilka interesujących spotkań z naszymi absolwentami. Jest nam zawsze bardzo miło, gdy nasi uczniowie wracają do szkoły, aby podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z pasją, wykonywaną pracą, nauką, czy osiągnięciami na innym polu. Jeśli nie słyszeliście nic o projekcie Radiolinii i pobiciu rekordu Polski w przesyle sygnału radiowego na częstotliwości 5GHz to opowie o tym Mateusz Chudziński – absolwent technikum informatycznego – obecnie student Politechniki Wrocławskiej. Spotkanie odbędzie się 21.09.2015 na czwartej godzinie lekcyjnej. Szczególnie zapraszamy tych uczniów, którzy wybierają się na Politechnikę. Chęć udziału należy zgłosić do Pana Tadeusza Graczyka (sala 405).

Oto linki do strony projektu oraz uczelnianego koła naukowego:

http://wireless-group.pwr.wroc.pl

http://radiolinia.wireless-group.pwr.edu.pl

Poprawiony: poniedziałek, 21 września 2015 09:20
 
Strona Projektu Erasmus+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 07 września 2015 06:42

PROJEKT ERASMUS+ PT.”MOBILNOŚĆ,KOMPETENCJE, DOŚWIADCZENIE – KLUCZE SUKCESU NA EUROPEJSKIM RYNKU PRACY”

 

„Współfinansowane przez Unię Europejską”


 


Wszystkich uczniów klas 1, 2, 3 technikum informatycznego i elektrycznego zainteresowanych zdobywaniem  nowych kwalifikacji zawodowych w szkołach hiszpańskich zachęcamy do zapoznania się z regulaminem rekrutacji do udziału w projekcie.

 

 

 

Zobacz regulamin - kliknij na ikonę dokumentów

 

Kilka słów o projekcie

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2015 09:54
Więcej…
 
Z podatkiem za pan brat PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
wtorek, 15 września 2015 18:22

 

11 września 2015 r., w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości, gościliśmy w naszej szkole panią Beatę Krzyżanowską - specjalistę do spraw podatków, pracującą w Urzędzie Skarbowym w Głogowie. Uczniowie klasy 2m mieli możliwość poznać wiele ciekawych oraz istotnych faktów dotyczących jakże drażliwej kwestii, jaką są podatki (ze szczególnym uwzględnieniem podatku od wartości samochodu). Dowiedzieli się również o działalności Systemu Informacji Podatkowej, uruchomionego w  ramach Krajowej Informacji Podatkowej (KIP), mającego stanowić centrum informacji podatkowej oraz celnej.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates