Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie
Nakręć się na nakręcenie… filmu – UWAGA KONKURS! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
poniedziałek, 11 stycznia 2016 21:56

 

Drodzy uczniowie! Zachęcamy Was do udziału w konkursie pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa i Starosty Powiatu Głogowskiego, którego hasło brzmi: „Niebezpieczeństwa cyberprzestrzeni…”. Zadaniem osób, które zgłoszą się do konkursu będzie nakręcenie krótkiego filmiku profilaktycznego, który ukaże zagrożenia związane z korzystaniem z komputera, internetu i tzw. nowych mediów (np. cyberprzemoc czy uzależnienia od gier komputerowych czy telefonu). Filmiki można przygotowywać indywidualnie lub grupowo, a ostateczny czas składania prac konkursowych upływa 11 marca. Poniżej znajduje się pełny regulamin konkursu. Więcej informacji uzyskać można u pedagoga szkolnego. Zapraszamy do udziału w konkursie - warto spróbować, bo może to właśnie Twój lub Wasz film - będzie oglądany przez młodzież całego naszego miasta…

Regulamin konkursu

Poprawiony: poniedziałek, 11 stycznia 2016 22:01
 
Przylądek Nadziei PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
poniedziałek, 21 grudnia 2015 10:24

W dniu 17 grudnia Honorowi Dawcy Krwi z naszej Szkoły z opiekunem Aleksandrą Matusiak po raz kolejny wyjechali do Wrocławia w celu zdawania krwi dla dzieci chorych na nowotwory z Kliniki Przylądek Nadziei. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję zwiedzić nową siedzibę Kliniki i wraz z zaprzyjaźnionymi Klubami HDK z Huty Miedzi i Straży Pożarnej z Głogowa obdarowaliśmy dzieci mikołajkowymi prezentami. Spotkanie z chorymi dziećmi i ich rodzicami było dla młodzieży nowym doświadczeniem i niejednemu trudno było opanować emocje. Wiemy, że takie spotkania pomagają dzieciom walczyć z ciężką chorobą i dają nadzieję na wyzdrowienie. Dziękuję uczniom za ten bezcenny dar życia.

Zdjęcia

 
MATEMATYKA NA WESOŁO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 21 grudnia 2015 10:14

XIII międzyszkolny konkurs matematyczny

„MATEMATYKA NA WESOŁO”

 

Etap szkolny konkursu odbył się w czterech głogowskich szkołach technicznych i zawodowych: Zespole Szkół Politechnicznych, Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych, Zespole Szkół Ekonomicznych i Zespole Szkół im. J. Wyżykowskiego. Ogółem we wszystkich szkołach w konkursie wzięło udział 170 uczniów. Z każdej szkoły wyłoniono trzech finalistów, którzy rywalizowali ze sobą na etapie międzyszkolnym. W tym roku finalistów konkursu gościł  Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych.
Zwycięzcą tegorocznej edycji został Jakub Machowski - uczeń Zespołu Szkół im. J. Wyżykowskiego, drugie miejsce zajęła Małgorzata Burkiewicz  - uczennica Zespołu Szkół Politechnicznych.

Zwycięzcom gratulujemy

Nagrody dla finalistów ufundowało Starostwo Powiatowe, Bank Zachodni, firma Głotech oraz Rady Rodziców ZSP i  ZSS i B.

 
III Akademia Młodego Przedsiębiorcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
czwartek, 10 grudnia 2015 00:00

9 grudnia uczniowie klasy 2m uczestniczyli w warsztatach „Biznes bez granic”. Zajęcia te rozpoczęły cykl spotkań w ramach III edycji Akademii Młodego Przedsiębiorcy odbywającej się w PWSZ w Głogowie. Prowadzącym był pan Sławomir Mędrek. Spotkanie miało na celu naukę prowadzenia prawidłowej i ciekawej konwersacji. Na następnym spotkaniu przewidzianym w styczniu, słuchacze będą mogli wykazać się znajomością języków obcych. Ponadto w całym cyklu zapoznają się między innymi z problematyką prowadzenia działalności gospodarczej za granicą, pozyskiwaniem  środków na taką działalność.

 
ZAPROSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Przyszlakowska   
czwartek, 17 grudnia 2015 13:38

ZAPROSZENIE

21 Grudnia (Poniedziałek) na długiej przerwie zapraszamy do Biblioteki Szkolnej, na głośne czytanie „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Czytać będą uczniowie klasy 2M.
Formuła spotkania nie jest zamknięta – każdy może się przyłączyć do czytania lub słuchania.

Serdecznie zapraszamy

Urszula Gąsiorowska, Małgorzata Przyszlakowska

Poprawiony: czwartek, 17 grudnia 2015 13:43
 
Jarmark świąteczny w Berlinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Kasprzak   
wtorek, 15 grudnia 2015 11:43

10 grudnia br. 43-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami miała okazję poczuć niepowtarzalną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia podczas jednodniowej wycieczki do stolicy Niemiec – Berlina. Punktem kulminacyjnym wyjazdu był pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym wśród roztaczających świąteczną aurą z bożonarodzeniowymi dźwiękami i kulinarnymi przysmakami. Podczas wycieczki uczniowie poznali miasto - siedzibę władców i lektoratów zwiedzając  min.: Katedrę Niemiecką, Bramę Brandenburską, Wieżę Telewizyjną przy Alexanderplatz, Reichstag, „Unter den Linden” – historycznie główną ulicę Berlina, Pomnik Holocaustu i Sony Center. Nie zabrakło również wrażeń podczas zwiedzania  Muzeum Techniki. Spostrzeżenia i relacje z wycieczki uczniowie udokumentują w realizowanym szkolnym projekcie.

Poprawiony: środa, 16 grudnia 2015 13:18
 
Sukces recytatora PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Bartak   
czwartek, 10 grudnia 2015 15:08

Twórczości głogowskich  poetów poświęcony został konkurs recytatorski zorganizowany przez Głogowskie Stowarzyszenie Literackie i Bibliotekę Pedagogiczną w Głogowie. W siódmej edycji poetyckich zmagań uczniów szkół ponadgimnazjalnych  mogliśmy wysłuchać tekstów m. in. Piotra Mosonia, Katarzyny Swędrowskiej, Dagmary Stępińskiej, Eweliny Tołopiło. Tegoroczne jury ponownie doceniło wysoką kulturę słowa Kacpra Wolnego z klasy 3m. Uczeń naszej szkoły za  przygotowanie ciekawej interpretacji wierszy Tadeusza Kolańczyka i Krzysztofa Jelenia otrzymał wyróżnienie. Warto zaznaczyć, że młodzież Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie od siedmiu lat propaguje twórczość poetów głogowskich. I odnosi sukcesy w kolejnych edycjach konkursu.

 
W piątek na Skypie :) PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 09 grudnia 2015 13:16

Uwaga!!!
W piątek 11.12.2015 o godzinie 10:00 przewidziane jest spotkanie online z hiszpańskimi partnerami. Zbiórka pod gabinetem dyrektora Smile

Nasze ostatnie spotkanie poświęcone Europass CV w czwartek od 15:15. Na FRONTERZE w sali Erasmus, jest przygotowany folder, gdzie należy przesłać swój dokument. Przygotujcie się na te zajęcia.

 
Pomóżmy mamie naszego ucznia…Koncert w klubie „Mayday” już w najbliższy piątek! PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Hass   
poniedziałek, 07 grudnia 2015 21:07

Pomóżmy mamie naszego ucznia…Koncert w klubie „Mayday” już w najbliższy piątek!

Drodzy Uczniowie „Mechanika” –  zapraszamy Was i Waszych bliskich do włączenia się do szczególnej akcji charytatywnej. Mama jednego z naszych uczniów zachorowała na niespotykany wcześniej nowotwór rdzenia kręgowego – pomimo fatalnej diagnozy i braku perspektyw – Pani Joanna Konkel nie poddała się i zaczęła walczyć o życie. Po trudnej operacji –  rozpoczęło się długie leczenie. Obecnie najważniejsze jest, aby zebrać fundusze (25 tys.) na rehabilitację, która ma wzmocnić nogi p. Joanny, aby znów mogła sprawnie się poruszać i być bliżej trójki swoich dzieci. Cała rodzina p. Joanny jest wdzięczna za każdy gest pomocy – dlatego zastanów się czy Ty też i jak możesz pomóc… Drodzy uczniowie przekażcie tę informację dalej – tak, aby to wspólne dzieło pomocy przyniosło jak najpiękniejsze efekty… POMÓC MOŻNA POPRZEZ: - przyjście na koncert charytatywny – piątek 11.12. o godz. 18.00 do Klubu Mayday, - wpłatę na konto Fundacji Słoneczko: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem 830/K Joanna Konkel, - udział w aukcji na Facebooku „Pomoc dla Joanny”.

Grafika pochodzi ze strony.

Poprawiony: środa, 09 grudnia 2015 13:19
 
Mobility Tool - KA1 VET 2015 webinarium PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 30 listopada 2015 00:00

Dnia 30.11.2015r odbyło się webinarium poświęcone wykorzystaniu narzędzia Mobility Tools. W szkoleniu brali udział Paweł Korzeń i Tadeusz Graczyk. Był to bardzo użyteczne spotkanie, które wyjaśniło wiele zagadnień związanych z wykorzystaniem Mobility Tools w przygotowywaniu elektronicznej wersji dokumentacji projektowej. Organizatorzy zapewniają, że będzie jeszcze ciąg dalszy.
Program szkolenia

09:45-10:00 Otwarcie pokoju i rozpoczęcie webinarium
10:00-10:15 Dostęp do systemu Mobility Tool
10:15-10:30 Informacje ogólne
10:30-11:00
Mobilności i Budżet
11:00-11:25 Raporty uczestników
11:25-11:45 Raport końcowy
11:45-12:00 Czas na pytania

 

Poprawiony: środa, 09 grudnia 2015 13:21
 
Jesień w moim mieście PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Szymańska   
czwartek, 03 grudnia 2015 15:21

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych uczniów, nauczycieli (członków rodziny, przyjaciół i znajomych również) na pokonkursową wystawę fotografii uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych. Otwarcie wystawy odbędzie się dnia 11.12.2015r o godz. 17 w Miejskim Ośrodku Kultury w Galerii Edukacji Twórczej. Tego dnia odbędzie się także rozdanie nagród. Wystawa potrwa od 11.12 – 17.12. Przyjdź i zobacz, jaka piękna potrafi być „Jesień w moim mieście”.

 
Spotkanie z Panią Grażyną Sroczyńską PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Szymańska   
środa, 25 listopada 2015 14:23

W dniu 23.11, z okazji Dnia Życzliwości odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Grażyną Sroczyńską - "Fotostopem przez Świat". Tematem spotkania była kwestia życzliwości i serdeczności wobec innych. Pani Grażyna Sroczyńska opowiadała o swoich licznych podróżach, podczas których miała okazję poznać wielu wspaniałych ludzi. Wspominała o tym, że nie rzadko to właśnie uśmiech i otwarte nastawienie był kluczem do nawiązania relacji z innymi. Spotkaniu towarzyszył pokaz zdjęć z podróży. Uczniowie z uwagą słuchali często zabawnych anegdot, zadawali pytania odnośnie obyczajów i tradycji innych, a na końcu spotkania przyznali jednogłośnie, że uśmiech i życzliwy gest łamie wszelkie bariery między ludźmi.

Zdjęcia

Poprawiony: środa, 16 grudnia 2015 13:19
 
Nasi uczniowie na IV Akademickim Dniu Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Chruszcz   
poniedziałek, 23 listopada 2015 14:51

18 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Akademickim  Dniu Przedsiębiorczości odbywającym się w PWSZ w Głogowie. Klasa IVi pod opieką p. Pawła Szczyrka zapoznała się ze stoiskami wystawienniczymi lokalnych przedsiębiorców
i instytucji - być może przyszłych pracodawców. Natomiast klasa I m pod opieka p. Agnieszki Chruszcz uczestniczyła w warsztatach dotyczących: robotyki oraz podatku VAT. Pierwszy  z nich  był prowadzony przez studentów Koła Naukowego Automatyków
i Robotyków z głogowskiego PWSZ. Uczniowie dowiedzieli się jak i co można zaprogramować  za pomocą platformy „Andruino” oraz dlaczego systemy mechatroniczne są bardziej wydajne od ludzi. Ponadto mieli okazję, zapoznać się z urządzeniami i  systemami  wykonanymi przez studentów. Kolejny warsztat prowadziła p. dr. Izabela Ewa Cech. Podzieliła się  ona cenną wiedzę na temat  obliczania  podatku VAT.  Uczniowie wcielili się w rolę producentów, sprzedawców, hurtowników tzw. „vatowców”  i „bezvatowców”. Dowiedzieli dlaczego warto odprowadzać VAT oraz na jakiej zasadzie oblicza się zwroty
z  tego podatku .

Zdjęcia

Poprawiony: poniedziałek, 23 listopada 2015 15:04
 
Problem z FRONTEREM PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 18 listopada 2015 10:45

Nauczyciele i uczniowie korzystający z platformy FRONTER już od poprzedniego tygodnia zauważyli problem z zalogowaniem się na szkolną platformę e-learningową. Niestety jak poinformował nas opiekun platformy będzie ona niedostępna przynajmniej do końca tygodnia. W tym czasie korzystanie z zasobów FRONTERA nie będzie możliwe.

 
I Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
poniedziałek, 16 listopada 2015 13:16

10.11 w nowo wyremontowanej sali głogowskiego "Mechanika" odbył się I Turniej Piłki Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości. W szranki stanęły 4 szkoły zawodowe Powiatu Głogowskiego: : Zespół Szkól Politechnicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych oraz 
Zespół Szkół im. J. Wyżykowskiego. Turniej został otwarty przez Starostę Powiatu Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka. Po emocjonującym finale I miejsce zajęli siatkarze "Samochodówki", którzy pokonali "Wyżykowskiego" w time breaku. "Mechanik" zajął 3 miejsce. Impreza siatkarska będzie cykliczna i została wpisana w kalendarz sportowy szkoły.

Zdjęcia

 
Otrzęsiny Klas Pierwszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Janusz Kędzior   
poniedziałek, 02 listopada 2015 13:15

Dnia 30.10.2015. odbyły się w naszej szkole Otrzęsiny Klas Pierwszych przygotowane przez klasę IIc wraz z wychowawcą panem Januszem Kędziorem. Klasy I toczyły zmagania między sobą w ośmiu konkurencjach: konkursie na okrzyk-piosenkę, logo klasy, strój, karykaturę wychowawcy, bieg z jajkiem, podbijanie piłki, prezentację produktu i picia mleka na czas. Zabawa przebiegła w duchu sportowej i uczciwej rywalizacji dając przy tym uczestnikom i widzom dużo uśmiechu. Wśród pięciu klas pierwszych biorących udział w imprezie zwycięzcą okazała się klasa 1a technikum mechanicznego, kolejne miejsca zajęły klasy 1m technikum mechatroniczne, 1i technikum informatyczne, 1w klasa wielozawodowa oraz 1c technikum elektryczne. W jury otrzęsin zasiadali W-ce Dyrektor Piotr Stasyszyn, pedagog szkolny pani Agnieszka Hass, oraz pan Janusz Kędzior. W kolejnym roku szkolnym zaszczyt organizacji otrzęsin przypadnie klasie 1c, która zajęła ostatnie miejsce. Wszystkie klasy biorące udział w tym wydarzeniu otrzymały nagrody w postaci słodyczy i dyplomów gratulacyjnych. Dla pierwszych trzech klas dodatkowo rozdano medale, a zwycięzca otrzymał również figurki z motywami z filmu "Gwiezdne Wojny" Dziękujemy za dobrą zabawę oraz miło spędzony czas!"


Teraz dostępny również film z Otrzęsin 2015

Janusz Kędzior

Zdjęcia

Poprawiony: wtorek, 17 listopada 2015 21:12
 
III Wielki Turniej Edukacji Medialnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez M. Przyszlakowska   
poniedziałek, 16 listopada 2015 09:22

Zapraszamy wszystkich uczniów zainteresowanych tematyką mediów, do wzięcia udziału w III Wielkim Turnieju Edukacji Medialnej.

Wielki Turniej Edukacji Medialnej to konkurs sprawdzający kompetencje medialne uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów: realizowanego w zespołach liczących 3-5 osób projektu medialnego (październik-grudzień 2015 r.), indywidualnie rozwiązywanego testu on-line (luty 2016 r.) oraz zawodów finałowych (kwiecień 2016 r.).

Kto może wziąć udział?

Uczniowie i uczennice szkół ponadgimnazjalnych, które kończą się maturą, w 3-5 osobowych zespołach.

Należy zrealizować projekt na jeden z trzech zaproponowanych tematów związanych z bezpieczeństwem i prywatnością w sieci oraz przesłać go na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 20 grudnia. Szczegółowe informacje na temat zadania znajdują się tutaj.

Co można wygrać?

Dla ucznia – indeks Collegium Civitas i możliwość studiowania na dowolnym kierunku studiów licencjackich – przez pierwszy rok zupełnie za darmo! Osoba spoza Warszawy będzie miała również zagwarantowane miejsce w akademiku, za który nie będzie musiała płacić przez cały rok.

Zainteresowani uczniowie mogą się zwrócić do Pani Małgorzaty Przyszlakowskiej

Odnośnik do strony konkursu

Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2015 13:22
 
„Pokaż język-odgryj Szekspira” a przy okazji zwiedź Brukselę i Brugię! PDF Drukuj Email
Wpisany przez E. Jaworska   
niedziela, 15 listopada 2015 19:43

Jeśli Waszą pasją jest teatr, a do tego znacie dobrze język angielski, to nie czekajcie – zbierzcie 4 osobową grupę, wybierzcie dowolną sztukę Williama Szekspira i napiszcie jej alternatywne zakończenie. Najlepsi z najlepszych będą mieli okazję zwiedzić Brukselę i Brugię! Dodatkowo laureaci pierwszych trzech miejsc będą mieli możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach teatralnych w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, który jest współorganizatorem konkursu! Ten niezwykły konkurs teatralno- językowy jest organizowany już po raz trzeci przez Panią euro- posłankę Danutę Jazłowiecką. Zgłoszenia należy nadesłać do 22 stycznia 2016r. Poniżej znajdziecie regulamin konkursu, instrukcję oraz formularz zgłoszenia.

W razie pytań proszę o zgłoszenie do Pani E.Jaworskiej.

 

Konkurs teatralno-językowy

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

 
Akademicki Dzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
czwartek, 12 listopada 2015 10:30

PWSZ w Głogowie zaprasza na Akademicki Dzień Przedsiębiorczości.
Tegoroczna, IV edycja wydarzenia odbędzie się 18 listopada. Udział w nim zapowiedziały firmy i instytucje różnych sektorów, które zaprezentują swój profil działalności, przedstawią metody naboru i selekcji pracowników, a także poprowadzą warsztaty i konsultacje. Akademicki Dzień Przedsiębiorczości, to wydarzenie kierowane do młodych ludzi – uczniów, studentów i absolwentów oraz do wszystkich tych, którzy poszukują informacji i nowych możliwości na rynku pracy. Celem ADP jest promowanie przedsiębiorczości rozumianej nie tylko jako prowadzenie działalności gospodarczej, ale także jako świadome kształtowanie ścieżki kariery zawodowej, rozwijanie wiedzy i umiejętności młodych ludzi. Patronat nad IV edycją ADP objęli Starosta Głogowski i Prezydent Miasta Głogowa.

Strona Akademickiego Dnia Przedsiębiorczości

 
Mam talent do nauki PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
czwartek, 12 listopada 2015 10:25

Zapraszamy do wzięcia udziału w V edycji konkursu dla uczniów szkół gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych „Mam talent do nauki” organizowanego przez Politechnikę Wrocławską.

Konkurs jest podzielony na dwa etapy:

I etap – przesłanie własnego, autorskiego projektu badawczego lub technicznego z wybranej dziedziny: matematyka, fizyka, chemia, informatyka, technika

II etap – prezentacja projektu przez finalistów konkursu przed komisją konkursową na Politechnice Wrocławskiej

Nagrodą w konkursie za zajęcie pierwszego miejsca jest możliwość udziału w programie „Wybitnie uzdolnieni na Politechnice Wrocławskiej”. Zwycięzcy, który pozytywnie przejdzie rekrutację na wybrany kierunek studiów w Politechnice Wrocławskiej, uczelnia zapewni:

  • roczne stypendium w wysokości w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane przez pierwszy rok studiów;
  • miejsce w akademiku na pierwszym roku studiów;
  • opiekę tutora przez cały okres studiów.


Zwycięzca konkursu oraz laureaci II i III miejsca otrzymają także atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin konkursu na stronie http://www.portal.pwr.edu.pl/Mam_talent2015,241.dhtml

 
Informacja dla Honorowych Dawców Krwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez A. Matusiak   
czwartek, 12 listopada 2015 10:22

Serdecznie zapraszamy do udziału w listopadowej edycji konkursu Akcji Dawcom w Darze www.dawcomwdarze.pl Wśród osób, które w listopadzie’ 2015 honorowo oddadzą krew i przyślą zdjęcie potwierdzającego to wpisu w legitymacji HDK, rozlosujemy dwa bezpłatne noclegi (dla laureata i osoby mu towarzyszącej) w Bacówce PTTK na Rycerzowej (www.rycerzowa.pttk.pl). Prosimy o przysyłanie zdjęć mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , lub MMS’em na numer 603 305 401 (do 30.11.2015). Noclegi można wykorzystać do 31.05.2016 (w terminie uzgodnionym uprzednio z gospodarzem).

 
Książe humanistów, patron programu Erasmus PDF Drukuj Email
Wpisany przez Zespół Szkół Politechnicznych w Głogowie   
środa, 28 października 2015 12:31

 

Głosił, że człowiek z natury jest dobry, zło zaś pochodzi z niewiedzy. Książe humanistów, patron programu Erasmus. Gdyby żył w naszych czasach, prawdopodonie lubiłby metody uczenia się w oparciu o żółte karteczki, bo w swoich czasach zalecał m.in. De ratione studii – umieszczanie greckich i łacińskich sentencji w widocznych miejscach domu (w tym na ścianach), tak, aby ciągle czytane przez uczącego się, wspomagały naukę i koncentracje. Dziś - tylko w roku 1466 (lub, jak twierdzą inne źródła 1467) - urodził się Erazm z Rotterdamu!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 24

Partnerzy

Reklama
Joomla templates